قاچاقچی گوجه فرنگی تهران در افغانستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

راه های آسانی برای گنجاندن ارزش غذایی گوجه فرنگی تهران در هر رژیم غذایی وجود دارد؛ حتماً گوجه فرنگی تازه را در دمای اتاق نگهداری کنید و از نگهداری در یخچال خودداری کنید، زیرا باعث از بین رفتن طعم گوجه فرنگی می شود.

اسید فولیک شکل مصنوعی فولات است؛ این در مکمل ها موجود است اما می تواند از طریق اقدامات رژیمی نیز تقویت شود.

در حالی که توصیه می شود زنان باردار از مکمل اسید فولیک استفاده کنند، گوجه فرنگی منبع خوبی از فولات طبیعی است. این امر در مورد زنانی که ممکن است در آینده نزدیک باردار شوند نیز صدق می کند.

گوجه منبع غنی لیکوپن، لوتئین و بتاکاروتن است، اینها آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که نشان داده شده است از چشم ها در برابر آسیب های ناشی از نور، ایجاد آب مروارید و دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن (AMD) محافظت می کنند.

مطالعه بیماری‌های چشم مرتبط با سن (AREDS) اخیراً نشان داده است که افرادی که رژیم غذایی بالایی از کاروتنوئیدهای لوتئین و زآگزانتین دریافت می‌کنند، هر دو در گوجه‌فرنگی موجود هستند، خطر ابتلا به AMD نئوواسکولار را 35 درصد کاهش می‌دهند.

کلاژن جزء ضروری پوست، مو، ناخن و بافت همبند است. تولید کلاژن در بدن به ویتامین C بستگی دارد. کمبود ویتامین C می تواند منجر به اسکوربوت شود. از آنجایی که ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است، مصرف کم آن با افزایش آسیب ناشی از نور خورشید، آلودگی و دود همراه است.

این می تواند منجر به چین و چروک، افتادگی پوست، لک و سایر اثرات نامطلوب سلامتی پوست شود.مصرف کافی فولات قبل و در طول بارداری برای محافظت در برابر نقص لوله عصبی در نوزادان ضروری است.

با استفاده از نکات زیر گوجه فرنگی بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید:

انگور یا گوجه گیلاسی را در هوموس یا ماست ساده آغشته کنید و به عنوان میان وعده یا میان وعده مصرف کنید، گوجه فرنگی خرد شده را به ساندویچ ها اضافه کنید و بسته بندی کنید و هنگام تهیه پاستا، گوجه فرنگی های کنسرو شده با سدیم کم را به سس های مارینارای خانگی یا شیشه ای اضافه کنید.